BUSINESS ANALYST

Publish Date:  Aug 6, 2022
Location:

Warszawa, Warszawa, PL-Poland

Company:  Atos

About Atos

Atos is a global leader in digital transformation with 107,000 employees and annual revenue of over € 11 billion. European number one in cybersecurity, cloud and high performance computing, the Group provides tailored end-to-end solutions for all industries in 71 countries. A pioneer in decarbonization services and products, Atos is committed to a secure and decarbonized digital for its clients. Atos is a SE (Societas Europaea), listed on Euronext Paris and included in the                                                           CAC 40 ESG and Next 20 Paris Stock indexes.

The purpose of Atos is to help design the future of the information space. Its expertise and services support the development of knowledge, education, and research in a multicultural approach and contribute to the development of scientific and technological excellence. Across the world, the Group enables its customers and employees, and members of societies at large to live, work and develop sustainably, in a safe and secure information space.

Konsultant / Analityk Biznesowo-Systemowy
Miasto: Warszawa
Rodzaj umowy: umowa o pracę/b2b

O projekcie
Projekt budowy i rozwoju nowoczesnego systemu obiegu dokumentów w oparciu o platformy low code. Praca w dynamicznym zespole, przy ciekawym i złożonym systemie, gdzie będziesz rozwijać prowadząc analizę w oparciu o wypracowane standardy. Będziesz na co dzień wykorzystywać notację UML, BPMN 2.0 oraz narzędzia, które wspomogą zarządzenie wymaganiami, dokumentacją i optymalizację pracy Konsultanta. Będziesz także współtworzyć rozwiązanie na poziomie konfiguracji platformy low code.

Twój zakres obowiązków
•    prowadzenie analizy funkcjonalnej i/lub biznesowej zgodnie z wymaganiami i metodyką określonymi w projekcie,
•    konfiguracja systemu (platforma low code, m.in. konfiguracja przepływów biznesowych na platformie)
•    prowadzenie i/lub wsparcie testów funkcjonalnych,
•    wsparcie procesu sprzedaży, przygotowywanie części merytorycznej do ofert, wycena prac analitycznych, ocena ryzyka, prowadzenie prezentacji, warsztatów,
•    organizacja i kontrola prac analitycznych dla powierzonego obszaru odpowiedzialności, w czasie całego cyklu życia projektu,
•    rozwijanie i budowanie relacji biznesowych z Klientem, identyfikacja jego potrzeb.

Nasze wymagania
•    3+ lat doświadczeń na podobnym stanowisku,
•    znajomość metodyki Agile i doświadczenie w pracy w zespole SCRUM,
•    znajomość technik i narzędzi wykorzystywanych do analizy systemowej, w tym znajomość UML, BPMN 2.0,
•    podstawowa znajomość SQL,
•    doświadczenie w pracy z narzędziami takimi jak JIRA, Confluence, MS Visio, EA,
•    wykształcenie wyższe – kierunek informatyka lub pokrewne.

Mile widziane
•    doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań w oparciu o platformy low code,
•    doświadczenie w sektorze transportu i logistyki,
•    certyfikat potwierdzający wiedzę z zakresu analizy biznesowej, np. CCBA, CBAP, IREB, OCUP, OCEB.

Twój przyszły zespół
Liczba osób w zespole: 18

Tak pracujemy:
•    praca w zespołach SCRUM w metodyce Agile
•    praca w metodyce WATERFALL
•    praca w zespole pełnym zaangażowania, samodzielności, w którym ludzie mogą liczyć na siebie nawzajem
•    elastyczne godziny pracy
•    możliwość pracy zdalnej

Skład zespołu:
•    Analitycy Biznesowi
•    Analitycy Systemowi
•    Enterprise Architekci

Możliwości rozwoju
Nieustannie rozwijamy swoje kompetencje poprzez:
•    szkolenia online na platformach dostępnych bez ograniczeń dla pracowników
•    szkolenia zewnętrzne
•    certyfikacje
•    wsparcie kolegów z zespołu, wewnętrzne inicjatywy pracownicy dla pracowników
•    otwarte szkolenia pracowników dla pracowników
•    możliwość dołączenia do społeczności zrzeszających specjalistów ze wszystkich jednostek ATOS na świecie

Oferujemy
Pracę dla marki uznanej na całym świecie, obecnej w 73 krajach.
Możliwość zdobywania wiedzy biznesowej i projektowej w sektorze energetycznym.
Pracę w projektach opartych o najnowsze technologie, w tym platformy DXP, e-commerce.
Przyjazną atmosferę pracy w zespole wspierających się specjalistów.
Zdobywanie doświadczenia nie tylko w obszarze kompetencji twardych, ale i miękkich.
Rozwój i realizowanie zawodowych wyzwań w firmie z certyfikatem Great Place to Work.

Benefity
•    Dofinansowanie do pasji
•    Elastyczny czas pracy
•    Możliwość pracy zdalna
•    Dofinansowanie do szkoleń
•    Certyfikacje technologiczne
•    Dofinansowanie do ubezpieczenia na życie
•    Pracowniczy Program Emerytalny
•    Spotkania integracyjne
•    Vouchery i bilety
•    Dofinansowanie do karty sportowej
•    Prywatna opieka medyczna
•    Niespodzianki i upominki
•    Świętowanie wyjątkowych dni
•    Bezpłatne platformy szkoleniowe

Here at Atos, we want all of our employees to feel valued, appreciated, and free to be who they are at work. Our employee lifecycle processes are designed to prevent discrimination against our people regardless of gender identity or expression, sexual orientation, religion, ethnicity, age, neurodiversity, disability status, citizenship, or any other aspect which makes them unique. Across the globe, we have created a variety of programs to embed our Atos culture of inclusivity, and work hard to ensure that all of our employees have an equal opportunity to contribute and feel that they are exactly where they belong.