Development - Senior Application Develop

Publish Date:  Aug 16, 2022
Location:

Bydgoszcz, Bydgoszcz, PL-Poland

Company:  Atos

About Atos

Atos is a global leader in digital transformation with 110,000 employees in 73 countries and annual revenue of € 12 billion. European number one in Cloud, Cybersecurity and High-Performance Computing, the Group provides end-to-end Orchestrated Hybrid Cloud, Big Data, Business Applications and Digital Workplace solutions. The Group is the Worldwide Information Technology Partner for the Olympic & Paralympic Games and operates under the brands Atos, Atos|Syntel, and Unify. Atos is a SE (Societas Europaea), listed on the CAC40 Paris stock index.

The purpose of Atos is to help design the future of the information space. Its expertise and services support the development of knowledge, education and research in a multicultural approach and contribute to the development of scientific and technological excellence. Across the world, the Group enables its customers and employees, and members of societies at large to live, work and develop sustainably, in a safe and secure information space.

Nazwa stanowiska: Starszy programista
Miasto: Gdańsk (praca zdalna)
Rodzaj umowy: Up, B2B

Technologie, których używamy
•    Java/JEE, UML, Enterprise Architect, PL/SQL, Spring, Angular, GIT, JIRA, Confluence, Docker, Apache Kafka

O projekcie
Zakresem projektu jest przebudowa obszaru związanego ze współpracą operatora telekomunikacyjnego z Partnerem Technicznym i zastąpienie istniejących aplikacji nowym systemem, który zapewni uproszczenie pracy, skróci czas obsługi zleceń i podniesie poziom satysfakcji Klienta. Projekt zakłada poprawę ergonomii pracy użytkownika, zwiększenie automatyzacji procesów oraz usprawnienie monitorowania zleceń. W wyniku transformacji obecny monolityczny system zastąpiony zostanie poprzez system oparty o usługi i adaptery systemów zewnętrznych. Usługi uruchamiane będą w kontenerach Kubernetes, a poszczególne komponenty utworzone zostaną w oparciu o Spring Boot Framework. Interfejs użytkownika stworzony zostanie w technologi Angular.

Twój zakres obowiązków
•    Będziesz zaangażowany w rozwój i utrzymanie systemów infrastruktury IT na indywidualne potrzeby naszych klientów w szczególności z sektora telekomunkacyjnego, które wspierają ich w procesie transformacji cyfrowej
•    Będziesz projektować oraz implementować aplikacje w oparciu o najnowsze technologie np.: Java, Spring/Spring Boot, REST Web Services, Angular,
•    Budować aplikacje w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania RedHat oraz Apache,
•    Brać udział w realizacji utrzymania oraz rozwoju systemów informatycznych w zespołach DEVOPS

Nasze wymagania
•    Wyższe wykształcenie z zakresu informatyki – uzyskany tytuł licencjata lub magistra
•    Minimum rok doświadczenia w roli starszego programisty,
•    Dobra znajomość języka programowania Java i wiedza techniczna z zakresu wdrażania systemów opartych o technologię Java
•    Wiedza i doświadczenia z frontend i backend programowania
•    Znajomość Java/JEE, UML, Enterprise Architect, PL/SQL, Spring, front-end-technologii jak Angular, serwerów aplikacji, technik integracyjnych i narzędzi jak GIT, JIRA, Confluence, Docker
•    Mile widziana znajomość sektora telekomunikacyjnego
•    Chęci nauczania i inspirowania innych
•    Komunikatywność, rozwinięte umiejętności miękkie, umiejętność pracy w grupie
•    Język angielski na poziomie B2
•    Mile widziana znajomość SOAP, REST, Apache Camel, Fuse, Kafka

Podział czasu pracy
Szacunkowy procentowy podział czasu pracy, np.
80% projektowanie i rozwój oprogramowania
10% utrzymanie
10% testowanie

Możliwości rozwoju
•    Możliwość projektowania i tworzenia rozwiązań przy użyciu najnowszych technologii
•    Możliwość rozwoju w zakresie zadań programistycznych
•    Dostęp do platformy e-learningowej umożliwiającej odbycie szkoleń oraz uzyskanie certyfikatów
•    Udział w innych projektach wewnątrz firmy

Oferujemy
•    Pracę dla marki uznanej na całym świecie, obecnej w 73 krajach
•    Przyjazną atmosferę pracy w zespole wspierających się specjalistów
•    Realizowanie zawodowych wyzwań w firmie z certyfikatem Great Place to Work

Benefity
•    Karta do Medicover
•    Dofinansowanie do pasji
•    Elastyczny czas pracy
•    Praca zdalna
•    Dofinansowanie do ubezpieczenia na życie
•    Vouchery i bilety
•    Dofinansowanie do karty sportowej
•    Świętowanie wyjątkowych dni

Here at Atos, we want all of our employees to feel valued, appreciated, and free to be who they are at work. Our employee lifecycle processes are designed to prevent discrimination against our people regardless of gender identity or expression, sexual orientation, religion, ethnicity, age, neurodiversity, disability status, citizenship, or any other aspect which makes them unique. Across the globe, we have created a variety of programs to embed our Atos culture of inclusivity, and work hard to ensure that all of our employees have an equal opportunity to contribute and feel that they are exactly where they belong.