Loading...

Architect

Publish Date: Nov 25, 2021

Location: Gdansk-Nowolipie30, Gdansk-Nowolipie30, PL-Poland

Company: Atos

Jesteśmy jednym z największych integratorów na polskim rynku IT. Realizujemy innowacyjne i złożone projekty informatyczne w ramach 5 obszarów technologicznych Oracle, Microsoft, SAP, Liferay, Java dla największych firm z sektorów telekomunikacyjnego, finansowego, energetycznego, przemysłowego oraz administracji publicznej. Pracujemy w oparciu o partnerstwa technologiczne z kluczowymi dostawcami rozwiązań, takimi jak Dell/EMC, Siemens, SAP czy Oracle. Działamy zarówno lokalnie, jak i globalnie, uczestnicząc w międzynarodowych projektach. Atos Polska jest jedną z dwóch polskich spółek międzynarodowej Grupy Atos zatrudniającej ponad 100 000 ekspertów na całym świecie. Naszym kompetencjom zaufały największe marki w Polsce.

Nazwa stanowiska: Architekt IT
Miasto: Gdańsk, Warszawa
Rodzaj umowy: Up, B2B

Technologie, których używamy

Java/JEE, UML, Enterprise Architect, PL/SQL, Spring, React, JSF, GIT, JIRA, Confluence, Docker, FUSE, Apache Karaf

O projekcie

Projekt rozwojowo-utrzymaniowy autorskiego (szytego na miarę) systemu informatycznego obsługującego kluczowe procesy biznesowe klienta, funkcjonujący w rozbudowanym ekosystemie rozwiązań powiązanych. Praca w projekcie oferuje szereg wyzwań natury biznesowej i integracyjnej oraz realny wpływ na kształt rozwiązania organizującego codzienną pracę setek użytkowników.

Twój zakres obowiązków

  • Będziesz zaangażowany w projektowanie systemów infrastruktury IT na indywidualne potrzeby naszych klientów w szczególności z sektora publicznego, które wspierają ich w procesie transformacji cyfrowej
  • Będziesz projektować i wdrażać rozwiązania z zakresu systemów opartych o technologię Java
  • Będziesz wspierać zespół deweloperski w wypracowaniu optymalnych rozwiązań technologicznych
  • Będziesz pracować bezpośrednio z klientem i dbać o wysoki poziom usług

Nasze wymagania

  • Wyższe wykształcenie z zakresu informatyki – uzyskany tytuł licencjata lub magistra
  • Minimum 3 lat doświadczenia w roli Architekta IT
  • Dobra znajomość języka programowania Java i wiedza techniczna z zakresu wdrażania systemów opartych o technologię Java
  • Wiedza i doświadczenia z frontend i backend programowania
  • Znajomość Java/JEE, UML, Enterprise Architect, PL/SQL, Spring, front-end-technologii jak React lub JSF, serwerów aplikacji, technik integracyjnych i narzędzi jak GIT, JIRA, Confluence, Docker
  • Znajomość sektora publicznego
  • Chęci nauczania i inspirowania innych
  • Komunikatywność, rozwinięte umiejętności miękkie, umiejętność pracy w grupie
  • Język angielski na poziomie B2
  • Mile widziana znajomość SOAP, REST, Apache Camel, Fuse

Podział czasu pracy
Szacunkowy procentowy podział czasu pracy, np.

  • 80% projektowanie i rozwój oprogramowania
  • 20% zarządzanie zespołem programistów

Możliwości rozwoju

  • Możliwość projektowania i tworzenia rozwiązań przy użyciu najnowszych technologii
  • Możliwość rozwoju w zakresie zadań programistycznych
  • Dostęp do platformy e-learningowej umożliwiającej odbycie szkoleń oraz uzyskanie certyfikatów
  • Udział w innych projektach wewnątrz firmy

Oferujemy

  • Pracę dla marki uznanej na całym świecie, obecnej w 73 krajach
  • Przyjazną atmosferę pracy w zespole wspierających się specjalistów
  • Realizowanie zawodowych wyzwań w firmie z certyfikatem Great Place to Work

Benefity

  • Karta do Medicover
  • Dofinansowanie do pasji
  • Elastyczny czas pracy
  • Praca zdalna
  • Dofinansowanie do ubezpieczenia na życie
  • Vouchery i bilety
  • Dofinansowanie do karty sportowej
  • Świętowanie wyjątkowych dni

Prosimy o załączenie klauzuli: „Zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.1997 r. wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w aplikacji dla potrzeb niezbędnych do prowadzenia procesów rekrutacji do pracy oraz na praktyki w firmie Atos Polska S.A. oraz pozostałych firmach należących do Grupy Atos (Dz.U. nr 133, poz. 833).Jednocześnie oświadczam, iż poinformowano mnie o przysługującym mi prawie do wglądu oraz poprawiania moich danych osobowych, oraz że udostępnienie moich danych osobowych jest dobrowolne.”